Matīss D. Kukainis B.S.M.E., J.D., LL.M.

Partneris, Zvērināts advokāts

Advokatūra

Zvērināts advokāts - no 2004
Ilinoisas štata Advokatūra, Amerikas Savienotās Valstis

Zvērināts advokāts - no 2007
Latvijas Republika

Izglītība

Mag. iur. Starptautiskās un Eiropas Savienības tiesības - 2007
Rīgas Juridiskā augstskola - Rīga, Latvija

J.D. Juris Doctor - 2004
Mičiganas Štata Universitātes Juridiskā fakultāte E. Lansinga, Mičigana, Amerikas Savienotās Valstis

B.S.M.E. Inženierzinātnes bakalaura grāds mašīnbūvē - 2000
Mičiganas Štata Universitātes Inženierzinātņu fakultāte E. Lansinga, Mičigana, Amerikas Savienotās Valstis

Dalība organizācijās

Norvēģijas Tirdzniecības kamera Latvijā
Prezidents (2020 - 2023)
Viceprezidents (2019 - 2020)
Valdes loceklis (2017 - 2023)

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā
Prezidents (2014-2015)
Viceprezidents (2010-2014)
Valdes loceklis (2008-2015)

Lielbritānijas tirdzniecības kamera Latvijā
Valdes loceklis (2007-2009)

RISEBA augstskola - Rīga, Latvija
Lektors - Komerctiesības, starptautiskās tiesības, un ES struktūra/tiesības (2007 - 2016)

Apraksts

Matīss Kukainis ir licencēts advokāts gan Latvijā, gan Ilinoisas štatā, ASV (šobrīd neaktīvs), un ir viens no dažiem advokātiem, kas ir licencēti šajās abās valstīs. Matīss piedzima un uzauga Amerikas Savienoto Valstu Mičiganas Štatā, taču kopš 2006.gada dzīvo un strādā Latvijā. Matīsam ir dubultā ASV un Latvijas pilsonība.

Matīss ir ieguvis inženierzinātnes bakalaura grādu mašīnbūvē un Juris Doctor (JD) grādu tiesībzinātnē Mičiganas Štata Universitātē Dienvidlansingā, Mičiganā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņš ir ieguvis arī maģistra grādu tiesību zinātnē (Mag.Iur.) Rīgas Juridiskajā augstskolā (Latvija).

Pieredze

Matīss ir līdzdibinātājs un partneris Latvijas advokātu birojam Spīgulis & Kukainis (dibināts 2008. gadā), un viņa specializācija ir visi nekustamā īpašuma tiesību jautājumi (tostarp strīdi par īpašumtiesībām, īpašumu mantošana, pārdošana vai apsaimniekošana, ieskaitot lauksaimniecības zemi, mežus/kokmateriālus, un to caurskatāma vērtēšana), mantojuma tiesības (tostarp testamenti, trasti, mantošanas plānošana, un mantojuma strīdi), un komerctiesības.

Nekustamā īpašuma darījumos un mantojuma lietās Matīss ir pārstāvējis klientus no Austrālijas, Brazīlijas, Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Salvadoras, Somijas, Vācijas, Īrijas, Itālijas, Lietuvas, Meksikas, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Kataras, Krievijas, Saūda Arābijas, Dienvidāfrikas, Zviedrijas, Turcijas, Apvienotās Karalistes, Amerikas Savienotajām Valstīm, Venecuēlas, un citām. Tādēļ, visticamāk, Matīsam ir zināmi tieši ar Jūsu konkrēto lietu saistītie jautājumi attiecībā uz nodokļiem, ko jāņem vērā, un konkrētām dokumentu sagatavošanas prasībām, kas ir spēkā Jūsu pastāvīgās dzīvesvietas valstī.

Kā sniegto pakalpojumu piemērus var minēt padziļinātu izpēti un klientu pārstāvību lielu komerciālo īpašumu, dzirnavu, lielu un mazu dzīvojamo ēku (tostarp ēku daļu), iegādes, pārdošanas, nomas un/vai apsaimniekošanas darījumos Rīgā un arī ārpus Rīgas, un gandrīz jebkāda veida darījumos saistībā ar nekustamo īpašumu. 2018.gadā Matīss pārstāvēja klientu pēdējos 4 gados (2015-2019) visdārgākajā dzīvokļa iegādes darījumā Latvijā.

Matīss gadu gaitā ir pārstāvējis klientus vairāk nekā 100 nekustamā īpašuma/ mantojuma lietās, sniedzot palīdzību gandrīz ikvienā jautājumā saistībā ar īpašumu mantošanu Latvijā vai citu aktīvu mantošanā Latvijā.

Matīsam ir arī ievērojama pieredze komerctiesību jomā. Matīss regulāri sniedz klientiem konsultācijas saistībā ar uzņēmumu dibināšanu, uzņēmumu vadību, un jebkādiem citiem jautājumiem, kas saistīti ar uzņēmuma dibināšanu un uzņēmējdarbības vadību Latvijā.

Šobrīd Matīss ir Norvēģijas Tirdzniecības kameras Latvijā valdes loceklis (2017-2019, 2019-2021). Matīss ir bijušais Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā prezidents (2014-2015), viceprezidents (2010-2014), un valdes loceklis (2008-2015). Kā arī Matīss ir darbojies kā Lielbritānijas tirdzniecības kameras Latvijā valdes loceklis (2007-2009).

Tāpat Matīss ir arī vadījis lekcijas starptautiskajās tiesībās, komerctiesībās un Eiropas Savienības tiesībās dažādās Latvijas izglītības iestādēs koledžas un augstskolas līmenī, kopumā novadot vairāk nekā 1400 mācību stundas. Matīss ir arī pārstāvējis Latviju organizācijā Eiropas Savienības organizācijā "Team Europe", ko veido visu Eiropas Savienības dalībvalstu akadēmiskās jomas eksperti, kas periodiski tiekas, lai apspriestu nozīmīgus jautājumus Eiropas Savienības attīstībā.

Pirms kļūšanas par advokātu, Matīss strādāja metro Detroitas apkārtnē (ASV), darbojās kā inženieris NISSAN autobūves uzņēmumā, un kā inženieris-praktikants uzņēmumā MAGNA, vienā no lielākajiem automašīnu piegādātājiem pasaulē.

Ģimene

Matīsa vecāki dzīvo Kalamazū, Mičiganā, un viņa tēvs ir Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA), Amerikas Latviešu apvienības (ALA), un daudzu citu latviešu bezpeļņas organizāciju bijušais prezidents. Matīsa brālis Roberts ir Latvijas Goda Konsuls Dienvidkarolīnā, Amerikas Savienotajās Valstīs, savukārt Matīsa māsa ir advokāte Mičiganas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Matīss ir precējies un viņam ir meita.

Valodas

Latviešu, angļu