Tiesvedības un strīdu risināšana

Spīgulis & Kukainis advokātiem ir bagātīga tiesvedības pieredze, pārstāvot klientus visās Latvijas tiesu instancēs, kā arī Latvijas Konkurences padomē, Valsts ieņēmumu dienestā un vairākās Latvijas šķīrējtiesās. Biroja juristi ir gatavojuši pieteikumus arī Satversmes tiesai, kā arī gatavojuši klientu pozīcijas tiesvedībai ārpus Latvijas, tajā skaitā piedaloties tajās kā pārstāvji. Mēs pārstāvam klientus ar vienādu rūpību lietās par desmitiem miljonu vērtu darījumu apstrīdēšanu un goda un cieņas jautājumos, kas noteikti lata vērtībā, bet kuri reizēm stratēģiski ir pat svarīgāki.

Tiesvedība rada risku uzņēmējdarbībai, un pret to jāattiecas ar vislielāko nopietnību. Plaša tiesvedības pieredze ļauj Spīgulis & Kukainis advokātiem pilnvērtīgi izprast, ko patiesi nozīmē likumi konkrētās situācijās un kā tie darbojas ne vien teorijā, bet arī praksē.

Spīgulis & Kukainis saprot, ka vislabākā opcija reizēm ir ārpustiesas vienošanās, un reizēm tieši trešās puses – advokāta iesaistīšanās palīdz situāciju sekmīgi atrisināt.  Tomēr, ja tiesvedība patiešām ir nepieciešama, lai sasniegtu veiksmīgu rezultātu, ir nepieciešams, lai tiesā Jūs pārstāvētu talantīgi un aizrautīgi advokāti, kuri izprot Jūsu mērķus un zina, kā tos sasniegt. Mēs sagatavosim precīzu tiesvedības stratēģiju, lai nonāktu pie mērķa, cik vien iespējams ātrāk.

  • Pārstāvība Latvijas Republikas tiesās
  • Pārstāvība Latvijas Republikas šķīrējtiesās
  • Pārstāvība ārvalstu tiesās un šķīrējtiesās
  • Pārstāvība Latvijas Konkurences padomē
  • Pārstāvība Valsts ieņēmumu dienestā

Pieredze

2018

Birojs sekmīgi pārstāv klientu, uzvarot strīdu pret VUGD daļā par pienākumu uzstādīt gaisa analizatorus saimnieciskās darbības objektos.

2016

Latvijas Republikas Augstākās tiesas Civillietu departaments pieņem Biroja klientam VAS “Latvijas Pasts” labvēlīgu spriedumu, atceļot Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas spriedumu strīdā ar apdrošināšanas sabiedrību ERGO Insurance SE Latvijas filiāli.

2012

Birojs sekmīgi pārstāvēja UAB „Damco Lithuania”, kas ir pasaules lielākā konteineru kravu pārvadātāja „A.P. MOLLER-MAERSK” grupas uzņēmums, intereses Kurzemes apgabaltiesā strīdā ar darījumu partneri un vienu no Latvijas komercbankām par saistību izpildi un panāca, ka attiecībā pret atbildētājiem lietā tiek piemērots prasības nodrošinājums, apķīlājot naudas līdzekļus gandrīz viena miljona eiro apmērā, kā arī tiek noraidīti atbildētāju pieteikumi par piemērotā prasības nodrošinājuma atcelšanu.